Omladinci Radničkog nadigrali Vojvodinu

0

Omladinci FK Radnički 1923 savladali su ekipu novosadske Vojvodine u jednom od derbija 12. kola Omladinske lige Srbije – 3:1 (1:1). Đavolčići su se ovom pobedom na najbolji mogući način iskupili svojim pristalicama za poraz od beogradskog Grafičara prošlog vikenda i ujedno okončali niz od tri uzastopne utakmice bez ostvarenog trijumfa.

Novosađani su se sa poslednja dva gostovanja u srcu Šumadije vraćali neporaženi, ali su ovoga puta morali da polože oružje pred objektivno boljim domaćinom, čiji je trijumf najavio Nikola Marinković efektnim pogotkom u 26. minutu. Lopta je posle centaršuta Aleksandra Petrovića i intervencije odbrane Vojvodine došla do popularnog Koje, koji je volej udarcem sa ivice šesnaesterca šalje pravo u protivničku mrežu.

Gosti su uzvratili u finišu prvog poluvremena, kada je posle igranja rukom štopera Crvenih Sretena Đorđevića, sudija Nenad Đorđević dosudio kazneni udarac za Novosađane, koji je uspešno realizovao najbolji strelac Omladinske lige Srbije u dosadašnjem delu sezone Lukijan Abadžija.

Nije dugo trebalo Kragujevčanima da povrate vođstvo. Tridesetak sekundi nakon što je sudija Đorđević dao znak za početak drugog poluvremena, Aleksandar Petrović je na asistenciju Đorđa Jovanovića postigao drugi dol za domaći tim na ovoj utakmici.

Propustili su Šumadinci veliku priliku da dodatno uvećaju prednost u 62. minutu, kada je golman Vojvodine Andrej Borak odbranio jedanaesterac Luki Milojeviću.

Kragujevčani su, ipak, uspeli da stignu do trećeg gola, i to u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Strelac je bio rezervista Lazar Miletić, koji je dobro reagovao na prvoj stativi nakon centaršuta Aleksandra Petrovića.

Omladinci Radničkog su ovom pobedom ponovo uhvatili priključak sa vodećim ekipama na tabeli Omladinske lige Srbije. Kragujevčani su trenutno treći sa 22 osvojena boda, vodeći Partizan je sakupio 27, a drugoplasirani Čukarički 23 boda.

U narednom kolu ekipu trenera Miloša Simića očekuje gostovanje četvrtoplasiranoj Crvenoj zvezdi.

RADNIČKI 1923 – VOJVODINA 3:1 (1:1)

KRAGUJEVAC, Gledalaca: 200.

Sudija: Nenad Đorđević (Guča).

Strelci: Marinković u 26, Petrović u 46. i Miletić u 90+2 minutu za Radnički 1923.

Žuti kartoni: Marinković, Milojević (Radnički 1923).

RADNIČKI 1923: Mladenović, Ugrenović, D. Ristić (od 82. Perović), Bukumira (od 80. Marisavljević), Tomović, Đorđević, Jovanović (od 82. Ognjanović), Marinković (od 77. Radonjić), A. Ristić (od 66. Miletić), Milojević, Petrović.

VOJVODINA: Borak, Trninić, Hromiš, Tokin (od 66. Kostadinović), Pavić, Drobnjak, Kovačev (od 69. Sukačev), Apostolovski (od 57. Pivaš), Abadžija, Janjić, Paunović.

Izvor: Pressek