Novi Beograd se revanširao Radničkom

0

U derbiju za prvo mesto Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog poraženi su na svom bazenu od ekipe Novog Beograda, rezultatom 16:9. Novobeograđani su se tako revanširali Kragujevčanima za poraz iz prvog dela sezone i preuzeli lidersku poziciju na tabeli.

Domaći nisu loše otvorili utakmicu i bili su u egalu na startu, ali nisu realizovali veliki broj stvorenih prilika, što ih je koštalo rezultatskog priključka.

Sa druge strane, izabranici Živka Gocića su koristili sve poklone, pa su se sredinom druge četvrtine „odlepili“ na tri gola razlike (5:2). Kako je meč odmicao, tako je sve više do izražaja dolazila duža klupa favorizovanog novobeogradskog tima, a dodatni peh za već dobrano skraćeni roster Kragujevčana, sa tri juniora u ekipi, bilo je isključenje najboljeg igrača Radničkog iz prvog duela, Alekse Ukropine.

Posle pet minuta igre u drugom poluvremenu, Novi Beograd je pobegao na sedam golova „viška“ (10:3), nakon čega je Radnički prekinuo seriju protivnika golovima Jankovića i Stanojevića, što je publika na popunjenom kragujevačkom bazenu umela da pozdravi.

Nastavili su vaterpolisti Radničkog dobar ritam, pa su smanjili zaostatak na četiri gola (11:7), ali su ubrzo zatim ostali i bez najboljeg strelca Nikole Lukića, nakon brutalitija koji su sudije dosudile tek naknadno, posle burne reakcije i crvenog kartona trenera gostiju Živka Gocića. Bio je to i završni udarac za Radnički, jer je Drašović odmah realizovao peterac, a Novi Beograd otklonio sve dileme u naredna četiri minuta koja je u bazenu proveo sa igračem više.

Ekipu Novog Beograda do pobede su predvodili španski reprezentativac Alvaro Granados sa pet golova i Dušan Mandić sa četiri, dok su u Radničkom po dva gola postigli Janković, Ćuk i Lukić.

Novi Beograd sada ima 18 bodova, dva više od Radničkog, a sledi Crvena zvezda sa 13. Već u sredu, od 20 sati, vaterpoliste Radničkog očekuje novi superligaški derbi, na gostovanju beogradskom Partizanu.

Izvor: Pressek